למה מומלץ לשים חימום תת רצפתי בצימר שלכם?

כמנהלי עסק שמפעילים צימר למטיילים ולנופשים, תשמחו לגלות את היתרונות של חימום תת רצפתי על פני הרדיאטורים הקונבנציונליים. וזה לא מפתיע שהיום זו אחת ממשימות השיפוץ הפופולריות ביותר בצימרים ברחבי הארץ.

למה כדאי להתקין חימום תת רצפתי בצימר שלכם?

  • נוחות מעולה לאורך כל הדרך

תארו לעצמכם אורחים שמגיעים אליכם לאחר טיול בצפון עם ילדים בחודשים הקרים של השנה, הם עייפים, קר להם, ואיזה כיף זה להיכנס לצימר, ולהרגיש את החמימות הנעימה מתחת לרגליים הקפואות.

אין ספק שהצימר שלכם יעניק תחושה של נוחות רבה יותר כאשר הוא מחומם בחימום תת רצפתי. זה קורה בגלל שהטמפרטורה בכול רחבי הצימר היא עקבית, ואף פינה לא תהיה קרה יותר מהשנייה, כפי שקורה לעתים קרובות עם הרדיאטורים, וגם אף אחד לא יריב על מקום הישיבה ליד הרדיאטור החם.

  • עלויות תחזוקה נמוכות

נראה כי אחת הסיבות הפופולריות ביותר לכך שבעלי צימרים בוחרים להתקין חימום תת רצפתי, קשורה לתחזוקה. פשוט, לעתים רחוקות נדרשות פעולות תחזוקה לאחר התקנת החימום. זה נכון בין אם החימום התת רצפתי הוא על בסיס חשמל או על בסיס מים.

  • ליהנות מיעילות אנרגטית

חימום תת רצפתי הוא בדרך כלל הרבה יותר יעיל מהרדיאטורים המסורתיים ולכן חסכוני יותר מבחינת חשבונות החשמל. עם זאת, כדאי להתקין את מערכת החימום שלכם תוך ביצוע בדיקת יעילות. בדיקה זו תוכל להעריך את היעילות הכוללת של בידוד המבנה שלכם ויבטיח שהחימום התת רצפתי יעניק ביצועים אופטימליים.

מכיוון שהרצפה עצמה מחוממת, היא שומרת על חום טוב יותר מהרדיאטורים שמתקררים מהר כשהם כבויים וגורמים לחום שיצרו להתנדף במהירות. עם חימום תת רצפתי, הבית יוכל לשמור על החום בצורה הרבה יותר טובה, ותידרש לו פחות אנרגיה כדי לעשות זאת.

  • חימום תת רצפתי הוא היגייני יותר

עם רדיאטורים, הרצפה נשארת קרה. זה אומר שעלולה להיווצר רטיבות בגובה פני הקרקע, שתהווה כר גידול מושלם לקרדית האבק האימתנית. הודות לחימום הרצפה, כל קרדית האבק וחרקים מפחידים אחרים, יגלו שהחימום התת רצפתי הופך את הסביבה שלהם לחמימה ויבשה מכדי שיוכלו לחיות ולהתרבות בה.

התוצאות של המעבר מרדיאטורים לחימום תת רצפתי, עשויות להיות מדהימות. יש מחקרים המראים שהתקנת חימום שכזה בבית יכולה להפחית ב-80% את כמות קרדית האבק הקיימת!

כתוצאה מכך, חימום תת רצפתי הוא שיטה מעולה לאנשים הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה (כמו אסטמה), והם ירגישו הרבה יותר נוח כשיבואו להתארח בצימר היפה שלכם.

  • רוב משטחי הרצפה מתאימים לחימום תת רצפתי

בניגוד לאמונה הרווחת, ניתן להתקין חימום תת רצפתי עם רובן המכריע של המרצפות, בתנאי שתבחרו במערכת הנכונה.

אנשים רבים חושבים שהחימום התת רצפתי נשען על ריצוף משטחים מוצק, כמו אריחים או אבן. כנראה בגלל שהם חווים חימום זה לראשונה בחדר הרחצה במלון או בצימר איכותי. עם זאת, זה לא בהכרח נכון ולמעשה מערכת לחימום תת רצפתי יכולה לעבוד מתחת לכול סוגי הרצפה – ויניל, עץ, אריחים מהונדסים, שטיח או למינציה.

בכול מקרה, מכיוון שמערכת חימום זו מבוססת על שמירה של חום הרצפה, המשטחים המוצקים יעילים יותר מאשר הנחת שטיח ישירות מעל למתקן החימום התת רצפתי, אבל האמת שזה ממש עניין של העדפה אישית.

  • גמישות בטמפרטורת החדר

כיוון שלכול חלל בצימר שלכם אפשר להתקין תרמוסטט ייעודי משלו, לא חייבים לחמם את כל החללים באותה מידה. זו תכונה שימושית לאנשים שאוהבים לשלוט בטמפרטורה במרחב שלהם. אחרי הכול, יש לכם אורחים שמרגישים את הקור יותר מאורחים אחרים.

סגירת תפריט
צרו קשר