פתרונות חימום לבית – הרשימה המלאה של מכשירי חימום לחורף חם ונעים

כל אדם רוצה לחזור בימים גשומים וסוערים לביתו החמים והנעים. בכדי שהבית אכן יהיה חמים ונעים, חשוב מאוד לבחור את הפתרון היעיל והטוב ביותר עבור חימומו בעונת החורף. כיום ניתן למצוא לא מעט פתרונות חימום ועל כן, טרם בוחרים בפתרון המתאים, יש לבחון פרמטרים שונים הנוגעים לפתרונות כאלה ואחרים ובסופו של דבר לבחור את פתרון החימום המתאים ביותר לצרכים שלכם.

כיצד בוחרים פתרון חימום בצורה נכונה?

אם אתם תוהים כיצד בוחרים פתרון חימום בצורה נכונה, הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם:

ראשית כל, יש לבחון את מידת הבטיחות של אמצעי החימום במיוחד לפעוטות וילדים והאם יש סיכוי גבוה להתלקחות.

שנית, יש לבדוק האם מדובר על פתרון חימום שיוצר סביבה נעימה ולא יבשה או שהוא מייבש את האוויר, דבר לא נעים בלשון המעטה.

כמו כן, יש לבדוק האם ההתקנה של אמצעי החימום קלה או שהיא דורשת תכנון. לא פעם ישנם אמצעי חימום שיש לתכנן אותם עוד טרם בונים בית או שיש צורך לשפץ את הבית בכדי להטמיע אותם.

סוגי פתרונות חימום לבית

הנה כמה סוגים של פתרונות חימום לבית בחורף:

הפתרון הפופולארי והנבחר ביותר הוא כמובן מזגן. מדובר על פתרון חימום קלאסי לחורף ובשל העובדה שהוא מותקן בכל דירה גם ככה בכדי לקרר אותה בעונת הקיץ, הרי שהשימוש בו בעונת החורף לצורך חימום הוא נוח מאוד. כדאי מאוד לבחור מזגן VRF המשמש הן לצורך חימום והן לצורך קירור איכותיים. המזגן המדובר חסכוני, יעיל, קל להתקנה ומאפשר חימום יעיל מאוד בעונת החורף.

אמצעי נוסף לחימום הבית הוא מפזר חום. גם המפזר מאוד חסכוני, הוא נייד וניתן להעביר אותו בקלות מחדר לחדר והוא מאפשר לרוב חימום יעיל ואיכותי.

אמצעי חימום נוסף הוא רדיאטור. מדובר על פתרון יחסית בטיחותי שאין לו סכנת התלקחות וזאת של העובדה שהוא לא פועל על אש גלויה. הוא גם מציע אוויר נעים ולא יבש בחדר אך יחד עם זאת לוקח לו זמן לחמם את החלל.

אמצעי נוסף לחימום הוא תנור ספירלה, אך חשוב מאוד לדעת כי מדובר על תנוה שמהווה סכנה בטיחותית שכן הספירלה החמה אמנם נמצאת חשופה מאחורי רשת אך מגע עם הרשת יכול להיות מסוכן.

דרך יעילה ביותר לחמם כיום את הבית היא באמצעות מערכת הסקה מרכזית. בין אם אתם לפני תהליך שיפוץ ובין אם אתם לפני תהליך בניית הבית שלכם, כדאי מאוד שתשקלו להוסיף לתוכניות השיפוץ או הבנייה מערכת הסקה. היתרון של המערכת המדוברת היא השימוש במקור חימום אחיד ופיזורו בין כל חדרי הבית בצורה יעילה ושווה והחיסרון הוא עלויות התקנה גבוהות ולא פעם גם עלויות שימוש גבוהות.

עוד פתרון חימום הוא חימום תת רצפתי. חימום זה מבוסס על מערכת הסקה מרכזית אשר מחממת את הבית באמצעות אחת משלוש שיטות: צינורות מים רותחים, צינורות גז או גופי חימום אשר פועלים על חשמל אשר מניחים אותם תחת הריצוף של הבית.

גם קמין מהווה פתרון חימום ביתי כיום. הקמין מהווה תנור או אח עשוי לבנים, אבן או מתכת אשר באמצעותו מבעירים חומרי בעירה שונים כאשר הנפוצים בישראל הם עץ, סולר, נפט וגז בישול.

אין ספק כי חשוב מאוד לבחור את פתרון החימום הבטיחותי, החסכוני, האיכותי והיעיל ביותר לביתכם על מנת שביתכם יהיה חמים ונעים בעונת החורף.

סגירת תפריט
צרו קשר