שאלות ותשובות בנושא חימום תת רצפתי

שמעתם על חימום תת רצפתי? לא בטוחים אם להתקין את המערכת גם בבית שלכם?
אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולקרוא שאלות ותשובות נפוצות בנושא, שאנחנו בטוחים שיעשו לכם סדר בעניינים. מוכנים? אנחנו מתחילים!

באיזה מבנים אפשר להתקין מערכת חימום תת רצפתי?

אפשר להתקין את המערכת בכל סוגי המבנים. מה שכן, מומלץ להתקין את המערכת עוד בשלבי הבנייה הראשונים. קחו בחשבון שאם תרצו לבצע התקנה לאחר שהמבנה כבר מוכן, הרי שיהיה צורך לפרק את הרצפה. אגב, רק בבניה קלה, התהליך הופך לפשוט ביותר גם אם המבנה כבר מוכן, שכן לא יהיה קשה לפרק את הרצפה ובוודאי שלא תידרש עבודה מסיבית כי בניה קלה היא בניה שעשויה מחומרי גלם כמו אלומיניום ופלדה וזאת בניגוד לבניה מסורתית שעושה שימוש בבטון.

מהי הטמפרטורה ברצפה בה הותקנה מערכת חימום תת רצפתי?

קחו בחשבון שהטמפרטורה משתנה ונעה בין 20 עד 28 מעלות צלזיוס. 21 מעלות היא הטמפרטורה הנוחה והאידיאלית ביותר.

האם המערכת פולטת קרינה?

המערכת אינה מסוכנת והיא פועלת באישור של המשרד לאיכות הסביבה. מדי פעם מבוצעת ביקורת למערכת על ידי מהנדסים מוסמכים.

האם צריך מערכת חימום נוספת?

אין צורך, שכן המערכת יכולה להביא לחימום מלא של כל אזור או חדר. כך שמספיק להשתמש בה בלבד ואין צורך בפתרונות חימום נוספים.

כמה זמן לוקח לחמם את הבית באמצעות מערכת חימום תת רצפתי?

אם אתם מפעילים את המערכת בפעם הראשונה, הרי שהרצפה תתחמם תוך 30 דקות. כמובן שהחימום תלוי בכל מיני משתנים כמו, אזור אקלים בארץ, מערכת הבידוד של הבית וגודל החלל.

האם המערכת היא בטיחותית?

היא בטיחותית ביחס למערכות אחרות, שכן אין סכנת התחשמלות, אין גופי חימום חשופים ועל כן אין חשש מכוויות, אין סכנת התלקחות (המערכת מותקנת מתחת לרצפה), אין חשש מדליפה של נפט או גז וכמובן אין חשש משריפת החמצן שיש בחלל.

מה כדאי לבחור – חימום מים או חימום חשמלי?

קחו בחשבון שעלות ההקמה של מערכת חימום במים היא גבוהה וצריכת החשמל שלה היא נמוכה. מנגד, עלות ההקמה של מערכת חימום חשמלית היא נמוכה אבל צריכת החשמל היא גבוהה.
מומלץ לפעול לפי הכלל הבא – עד 150 מטר, מומלץ להתקין חימום חשמלי. אם מדובר על מעל 150 מטר, אז מומלץ להתקין מערכת חימום במים.

האם יש צורך בתחזוקה?

אם מדובר על מערכת חשמלית, אין תחזוקה בכלל. מנגד, אם מדובר על מערכת חימום על בסיס מים, תידרש תחזוקה למשאבת החום.

כמה מילים לסיכום…

בארץ פועלות כמה חברות המשווקות ומתקינות מערכת חימום תת רצפתי לבית. מומלץ לקרוא המלצות על החברות ולבדוק מהו המחיר המבוקש על המערכת. כמו כן, מומלץ גם להתייעץ עם הצוות המקצועי בכל הקשור לסוג המערכת המתאים עבור הבית שלכם. שיהיה בהצלחה!

סגירת תפריט
צרו קשר