5 טיפים לשיפור חווית העבודה מהמשרד הביתי

בעקבות הקורונה, אנשים רבים נאלצו להפוך את המטבח, הסלון או החדר הפנוי, למשרד הביתי שלהם. יתכן שאתם יכולים לבצע את העבודה בלי בעיות, גם ללא שנוי כלשהו בחלל, אבל בדרך כלל עם שיפורים מעטים, תוכלו להפוך את חוויית העבודה מהבית לנוחה, פרודוקטיבית ומעוררת השראה.

 1. דאגו לישיבה נוחה

ריהוט משרדי לא נוח יכול להוביל לגרום לכאבי גב וצוואר תכופים, לכן:

 • בחרו באחד מאותם שולחנות חשמליים מתכווננים, שמאפשרים לעבוד לסירוגין בעמידה ובישיבה כדי לשמור על הבריאות.
 • הכיסא המשרדי שלכם אינו סתם רכישה, הוא השקעה. לכן, בחרו בכיסא ארגונומי ובדקו את התכונות המתכווננות של משענות היד, גובה המושב, וזוויות ההטיה. בנוסף, שימו לב לחומר ממנו עשויים המושב וגב הכיסא:
  • בד עבה עשוי להיראות נוח, אבל לחמם מאוד בקיץ.
  • בד רשת, לעומת זאת, הוא נושם ואוורירי יותר.
 1. תכננו את המשרד כך שלא תסבלו מחום או מקור

מה עוד יוסיף נוחות למשרד הביתי שלכם? כמובן, טמפרטורות נעימות, גם בקיץ וגם בחורף. לשם כך, התקינו בחדר העבודה מזגן או מתקן שיצנן את האוויר בימים החמים; ומערכת חימום שתחמם את החדר בימי סגריר (כמו מערכת לחימום תת רצפתי או רדיאטור). קל יותר לעבוד כשהטמפרטורה במשרד הביתי נעימה לנו.

 1. שפרו את המחשב ואת החיבור לאינטרנט

זה אולי מובן מאליו, אבל מחשב ישן וחיבור לא אמין לאינטרנט, הם בדרך כלל הסיבה לכך שעבודה מהבית הופכת לתסכול מתמשך. איך תוכלו לתכנן פגישה מקוונת יעילה אם החיבור שלכם לזום לא אמין? או מה תעשו אם אתם באמצע פרויקט חשוב והמחשב קורס וכל מה שעשיתם ירד לטמיון? אפילו משימות פשוטות כמו תקשורת עם עמיתים, זקוקות לאינטרנט אמין.

אם האינטרנט קופא כל 5 דקות, עליכם להתגייס מידית כדי לתקן את המצב. דברו עם ספק האינטרנט שלכם ובדקו אם הוא יכול להציע לכם פתרון טוב במחיר סביר. לחילופין, תמיד אפשר להחליף את הספק שלכם.

אם אתם שכירים, קרוב לוודאי שהמעסיק יעזור לכם לפתור את בעיות האינטרנט הללו. ואם הבעיה שלכם היא המחשב, דברו עם המעסיק, סביר להניח שהוא יציע לכם עזרה בנושא שכזה שמשפיע על העבודה היומיומית שלכם.

 1. סדרו את חלל המשרד ביתי שלכם

אף אחד, כמעט, לא יכול לבצע עבודה טובה במשרד מבולגן. העומס והבלגן מובילים להסחת דעת, והסחת דעת מולידה דחיינות. אתם יכולים לייעל את שטח המשרד על ידי הוספת ארון תיוק או שימוש בקלסרים לאחסון מסמכים חשובים. גם כלי לעטים ומגשים לניירת, הם אביזרים מעולים לשמירה על הסדר בסביבת העבודה שלכם.

אתם יכולים להשתמש גם בקירות, על ידי הצבת ארונות צפים עד התקרה, שימוש בלוח סיכות תלוי או בלוח מגנטי, שיעזרו לכם לארגן את המשימות ולמנוע עומס ובלגן. שימו לב! ברגע שאזור העבודה שלכם מסודר, אתם צריכים לשמור על מצב זה. כלומר, להקדיש כמה דקות בכול יום לסידור מחדש של החפצים בחדר.

 1. הוסיפו טאץ׳ אישי

הטאץ׳ האישי מעיד שבאמת הפכתם את המשרד הביתי למקום שלכם. הוסיפו לחלל חפצים שמרמזים על התחביבים או תחומי העניין שלכם, והפכו את המשרד לאזור אישי שבו אתם יכולים להירגע. כדי שיהיה לכם כיף לשהות במשרד הביתי, הקיפו את עצמכם בדברים שמשמחים אתכם. אלה יכולים להיות יצירת אומנות שאתם אוהבים, ציטוט ממוסגר שמעורר השראה או עציץ שמכניס קצת טבע לחדר.

אחרי הכול, המשרד הביתי הוא החלל שלכם, מלאו אותו במה שאתם אוהבים!

 

סגירת תפריט
צרו קשר